Jaunumi

Par Mums

ASV par nepiemērotu nosauc Putina vizīti Abhāzijā

ASV trešdien kritizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīti separātiskajā Abhāzijā, nosaucot šādu soli par nepiemērotu.

 

"Savienotās Valstis aicina Krieviju atvilkt tās spēkus uz pirmskara pozīcijām atbilstoši 2008.gada pamiera līgumam un atsaukt Gruzijas reģionu Abhāzijas un Dienvidosetijas atzīšanu," paziņoja ASV Valsts departaments.

 

ASV trešdien atkārtoja savu atbalstu Gruzijas "suverenitātei un teritoriālajai vienotībai starptautiski atzītajās robežās".

 

Kā ziņots, Putins otrdien apmeklēja kūrortpilsētu Bičvintu, lai Krievijas un Gruzijas kara sākuma devītajā gadadienā tiktos ar Abhāzijas līderi Raulu Hadžimbu.

 

Gruzijas Ārlietu ministrija nosodīja Putina vizīti kā "cinisku rīcību", norādot, ka tā atspoguļo Maskavas "apzināti pret Gruziju vērstās politikas" turpinājumu.

 

Ministrija pieprasīja Krievijai pārtraukt "provokatīvo rīcību" un aicināja starptautisko sabiedrību reaģēt uz Maskavas "agresīvajiem soļiem".

 

Putins tikmēr televīzijā pārraidītos komentāros uzsvēra, ka Krievija "stingri garantē Abhāzijas drošību un pašpietiekamību, tās neatkarību. Esmu pārliecināts, ka tas turpināsies nākotnē".

 

Abhāzija un Dienvidosetija pasludināja neatkarību no Gruzijas 90.gadu sākumā, taču šīs separātiskās republikas pastāv ar Krievijas militāru un finansiālu atbalstu un tajās ir izvietots Krievijas karaspēks.

 

Pēc 2008.gada kara ar Gruziju Krievija atzina Abhāziju un Dienvidosetiju par neatkarīgām valstīm, taču vēl tās atzīst tikai Nauru, Nikaragva un Venecuēla. Pārējā pasaule Abhāziju un Dienvidosetiju uzskata par Gruzijas sastāvdaļu "de iure".

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt