Jaunumi

Par Mums

„Grantu ēdājus” sagaida bads, bet valsti?

Marta pirmā dekāde mūsu republikas plašsaziņas līdzekļos neizcēlās ar īpaši skaļām ziņām. Šķiet, ka vairāk tika runāts par pirmo pavasara dienu kaprīzajiem laika apstākļiem. Tajā pat laikā aiz kulisēm norisinās svarīgi notikumi. Piemēram, tiks radikāli samazināts USAID — Savienoto valstu Starptautiskās attīstības aģentūras - budžets. Ko tas nozīmē Latvijai? Obamas laikā USAID gada budžets veidoja 1% no ASV iekšzemes kopprodukta. Dažādu ASV publiskās diplomātijas programmu finansēšanai ASV atvēlēja 50 miljardus dolāru gadā. Plus no citiem, Vašingtonas resoriem ASV sabiedrotajiem visā pasaulē ik gadu tika pievienoti vēl 36 miljardi dolāru. Tik astronomiskas summas ik gadu tika izlietotas „demokrātijas un transatlantiskās solidaritātes virzīšanai”. Prezidenta amatā ievēlētais D.Tramps paziņoja, ka „America First” un naudai ir jāpaliek valstī, nevis tā jātērē „grantu ēdājiem”, kas eksportē demokrātiju visā pasaulē. Precīzs finansējuma samazināšanas apjoms vēl nav ticis pasludināts, taču jau tagad Baltajā namā uzsver, ka samazinājums būs radikāls. Kā pirmie to sajutīs ASV ārpolitikas aģenti Baltijā, kur stiepjas „jaunā aukstā kara frontes līnija” un Krievijas „savaldīšanas” priekšējā robeža. Savukārt pie mums, kā zināms, ir ļoti maz politisku darbinieku, kuri nekad nebūtu piedalījušies dažādos jauno līderu kursos, stažēšanās, kvalifikācijas celšanā un citos uz Savienoto Valstu nodokļu maksātāju rēķina finansētos pasākumos. Viņi visi izgāja tam cauri, visi lidoja pāri okeānam un piedalījās iepazīšanās tūrēs Amerikā. Kaut vai tas pats ASV Nacionālās aizsardzības universitātes absolvents E.Rinkēvičs. Eirodeputāts un bijušais Latvijas Aizsardzības ministrijas un Ārlietu ministrijas vadītājs A.Pabrikls gadiem ilgi saņēma grantus no Latvijas Sorosa fonda izveidotajām nevaldības organizācijām Providus un Delna.

 

Partija „Vienotība” Latvijā tika izveidota no vairākiem nacionālliberālajiem projektiem ASV vēstniecības tiešajā vadībā. Šīs partijas spilgtākie pārstāvji izveidoja savu karjeru pateicoties tiešai sadarbībai ar amerikāņiem. Dīvainas sakritības pēc tieši visi šie „ASV grantu ēdāji”: Pabriks, Rinkēvičs, Lietuvā – Gribauskaite un citi skaļāk nekā citi Baltijā klaigā par „Krievijas draudiem” un izplata visā pasaulē baumas par „tuvojošos Krievijas agresiju”. Tagad viņu personiskajai bezbēdīgai pastāvēšanai pienāk gals. Ir gan no kā sisties histērijā. Arī izgudrot jaunus ieganstus, lai pievērstu sev uzmanību. Lūk, vien no visjaunākajiem: kā ziņo vietējie masu informācijas līdzekļi, Latvijas Aizsardzības ministrija atļāvusi NATO militārpersonām pārvietoties valsts teritorijā ar pielādētiem ieročiem. Resors plāno izdarīt attiecīgus labojumus līgumā par alianses spēku dislocēšanu Latvijā. Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības departamenta direktors V.Rakstiņš informēja, ka labojumi attieksies uz jebkura veida bruņojumu, pat tankiem. Sabiedrotajiem no NATO un ES valstīm ir jādod iespēja patstāvīgi lemt, kad pielādēt ieročus, kā arī jāatļauj pārvadāt pielādēta bruņota kaujas tehnika. Proti, pa Latvijas ceļiem miera laikā dārdēs pielādēta kauja tehnika, bez jebkādiem ierobežojumiem.

 

Atcerēsimies, ka nesen Latvija deva piekrišanu tam, ka militārpersonas, kuras tās teritorijā pastrādājušas noziegumus, pie atbildības sauks Savienotajās Valstīs. Skaidrs, ka Amerikas vasaļi Latvijā tajā nesaskata neko sliktu, pat otrādi; tomēr visi domājošie Latvijas ļaudis nespēj uztvert šādus faktus citādi nekā mūsu valsts nacionālo kaunu. Latvijas iedzīvotāji netic nekādiem „Krievijas draudiem”, toties pēc pašu kabatas jūt, kā mūsu vadītāju stulbā proamerikāniskā politika novedusi tautu līdz nabadzībai. Spriežot pēc jaunākajiem sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem, 62% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka būs vēl sliktāk, jo Saeimas partijas, to ielikteņi valdībā nespēj piedāvāt nekādu saprātīgu programmu valsts izvešanai no strupceļa. Diez vai Kučinska valdība līdz jaunajām Saeima vēlēšanām spēs izdarīt vismaz kaut ko valsts labā, vēl jo vairāk tādēļ, ka visus mūsu vadītājus vēl mierina doma par to, ka pagaidām NATO piešķir Latvijai desmitiem miljonu eiro. Tātad ap šo „krāsni” arī jādanco, tagad gan pielādēto tanku žvadzēšanas pavadībā. Pie kā var novest tik idiotiska rīcība – neviens par to nedomā. Arī vēsturi daži ir aizmirsuši, bet daži vispār nezina. Taču nenāktu par sliktu atcerēties, ka Pirmais pasaules karš, kas aptvēra puspasauli, sākās pat nevis no niecīga lielgabala šāviena, bet gan no divām lodēm, kurus no pistoles izšāva students Gavrila Princips. Mēs, Latvijas eiroskeptiķi, uzskatām, ka šis neprāts ir jāaptur, citādi, mūsu alkatīgie „vadoņi” pašu kabatas dēļ nekaunēsies raidīt šāvienu pat uz savu valsti.

 

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt