Jaunumi

Par Mums

Kas slēpjas aiz tarkšķēšanas par militārajiem draudiem?

NATO samits Varšavā, kur toni uzdod histēriskie rusofobi, neieviesa tajā trauksmainajā realitātē, kurā mēs esam nokļuvuši pēc „amerikāņu vanagu” un to eiropiešu piebalsotāju,. Arī no mūsu valsts, gribas dēļ. Taču jo vairāk tiek kliegts par Krievijas draudiem, jo vairāk šķiet, ka tas ir dūmu aizsegs, kas aizsedz katastrofālo lietu stāvokli ES un, tai skaitā, mūsu valstī kopumā, Statistikas cipari, kas kautrīgi paožas Eiropas valstu plašsaziņas, vienkārši satricina iztēli: dēļ sankcijām kas tika noteiktas „pret krieviem” Eiropas Savienība jau ir zaudējusi 60 milj. euro (atbilstoši citiem noteikumiem– 100 mlrd.) un 2,2 milj. darba vietu. Itālija vien, kurai nav pēdējā loma ES, ir zaudējusi 0,1% IKP, naudas ekvivalentā tas ir 3,6 mlrd. euro. Plus 80 tūkstošu darba vietu zaudējums.

Pērn mūsu valstī budžeta deficīts bija 1,1%. Tajā pat laikā mūsu 2015.gadā IKP sasniedza 24 mlrd. euro, savukārt budžeta ienākumu daļa – tikai 7,4 mlrd. euro. Savukārt šogad, spriežot pēc VID ziņojumiem, būs vēl sliktāk. Neraugoties uz tik pieticīgiem ienākumiem, karam, lai arī „eksistenciālajām”, kā izteicās runīgais Stoltenbergs, mūsu Aizsardzības ministrija naudu nežēlo. Piemēram, nesen kļuva zināms, ka šī struktūra plāno iepirkt no Lielbritānijas lielgabalu munīciju, kurtai domātā nauda jau tika ieplānota 2016.gada budžetā. Turklāt jau 2014.gadā noslēgtā starpvaldību līguma ietvaros tiks iepirktas lietotas angļu bruņumašīnas, kuras mums tiks piegādātas līdz 2020.gadam. „Metāllūžņu” pirkuma summa ir gandrīz 47,7 milj.euro.

Skaidrs, ka varas iestāžu partijām slēgt šādus darījumus ir izdevīgāk nekā domāt par medicīnu un izglītību savā valstī, par sociālo palīdzību maznodrošinātajiem un citu „rutīnu”. Taču kādēļ opozīcijā esošā „Vienotība” nenoved šādu informāciju līdz savam elektorātam, kurš nav tik mazs kā citām partijām? Kur ir darbs, kas neļauj mūsu valstij pārvērsties piefrontes zonā? Kur ir pret NATO vērstas protesta akcijas, kas notiek Vācijā, Francijā un pat Polijā? To nav, jo „Vienotība” jau sen piekrīt valdošo partiju „vadošajai līnijai”. Apzīmējot savu nostāju kā „opozīciju”, tālāk par vārdiem „Vienotības” pārstāvji nepavirzījās, kuluāros vienojoties ar saviem idejiskajiem pretiniekiem par lomu sadalījumu. Rezultātā visiem ir labi, neviens nevienam nekāpj uz „sāpīgo tulznu”, visi nodarbināti ar savu vitāli svarīgo problēmu risināšanu, kurām nav nekā kopīga ar vienkāršo Latvijas iedzīvotāju interesēm. Pat bēdīgi slavenā „nepilsoņu problēma”, kuru pirms kārtējām vēlēšanām šie „aizstāvji” sola obligāti atrisināt, nav pavirzījušies ne par vienu centimetru. Atlika vēl pagaidīt 20 gadus, un tā pati par sevi atrisināsies: daži no „svešajiem” dabisku iemeslu dēļ dosies uz labāku pasauli, kāds aizbrauks, lai vairs nekad neatgrieztos valstī, kura nevēlējās būt dzimtene.

Taču Latvijas „kariņa spēle” nekādi nav salīdzināma ar augstāk minēto problēmu. Tas, ka Latvijas nepilsoņi pacietīgi izturējās (un joprojām to dara) pret visiem pazemojumiem no valsts, kuru daudzi uzskata par dzimto, nebūt nenozīmē, ka milzīgā Krievija tikpat pacietīgi izturēsies pret bezkaunīgu ieroču žvadzināšanu pie tās robežām. Tās atbildes pretsankcijas, kas tika piemērotas ekonomikā, jau ir parādījušas Eiropai, kur vēži ziemo. Taču ja ar to ir par maz, krieviem nāksies parādīt arī ko vairāk. Ne velti KF vadība jau tieši un skaidri paziņoja par adekvātu atbildi NATO tiešo draudu gadījumā. Rezultātā no Baltijas limitrofiem, ieskaitot mūsu Latviju, paliks tikai retas priedes un smiltis, kas izrotātas ar to pašu metāllūžņu kaudzītēm, par kuriem mūsu tauta, būdama jau „aptīrīta līdz pēdējam”, šodien maksā miljoniem eiro.

Mēs, eiroskeptiķu partija – Rīcības partija, kategoriski iestājamies pret to, lai Latvijas iedzīvotāji būtu marionetes, kuras vada leļļu vadītāji no ASV un to paklausīgie pakalpiņi no Eiropas, kuri „kļūdas dēļ” jau iznīcinājuši Irāku, Līviju un citas valstis.

Mums šodien mēģina ieskaidrot, ka bruņutehnika un karavīru skaita palielināšana citās NATO valstīs un Latvijas teritorijā ir aizsardzība pret „agresīvo Krieviju” un papildus nauda budžetā: maksa par infrastruktūras, zemes utt. lietošanu. Taču jebkuram saprātīgi domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka neviens francūzis, vēl jo vairāk – amerikānis, neriskēs ar savu pakaļu, kā viņi mēdz teikt, dēļ kaut kādas tur Latvijas. Vismazāko briesmu gadījumā aizbēgs, pat neatvadoties, kā to nesen parādīja amerikāņu karotāji, kaujas kulminācijas brīdī pametot savus sabiedrotos Sīrijā. Savukārt nauda, kas tecēšot budžetā, nekad nekompensē dzīvības un mūsu valsts labklājības

cenu. Tādēļ uzskatām, ka visiem Latvijas veselīgajiem spēkiem, sabiedriskajām organizācijām un mūsu valsts nevienaldzīgajiem iedzīvotājiem ir jāiekļaujas sabiedriskajā pret NATO vērstajā kustībā miera un dzīvības vārdā.

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt