Jaunumi

Par Mums

Latvija var! Atbilde „Latvijas pensionārei”

Mūsu vietni regulāri apmeklē jauni lasītāji, tātad tās materiāli neatstāj cilvēkus vienaldzīgus. Mēs runājam par to, kas satrauc mūsu valsts iedzīvotājus, runājam godīgi, nemēģinām slēpt neērtus faktus, neatbalstām pseidovēsturiskās teorijas cenšoties izdabāt politiskajiem mēles kulstītājiem. – Rīcības partijas nostāja mūsu valstī ar dekoratīvu demokrātiju daudziem nav pa prātam, taču mēs to pārdzīvosim. Cita lieta, ka mūsu lasītāju vidū parādījušies arī tādi, uz kuriem izglītība „pēc Šadurska” atstājusi manāmas pēdas.

 

Nesen mēs pa e-pastu saņēmām anonīmu vēstuli, kuru parakstījusi „Latvijas pensionāre”, kurā autore pārmet mums populismu partijas programmas sastādīšanā. Lūk, šī vēstule ar nelieliem saīsinājumiem:

 

Lasot Jūsu Partijas programmu, daudziem punktiem piekrītu, bet par dažiem galīgi "nē"! Reālās dzīves galīga neizpratne vai arī zems izglītība līmenis.

 

-" izstāsimies no NATO bloka, pieņemsim neitralitātes hartu (kā Šveice)," – izrādās jūs esat Krievijas interešu iemiesotāji, viņi jau no cara Pētera laikiem mūsu zemi uzskata par savējo un tikai gaida izdevīgu brīdi, kad tā būs it kā neitrāla;

 

Par Šveici Latvija arī nekad nekļūs! Šveicei ir vairāku tūkstošu gadu vēsture. Šveices konfederācija veidojās un paplašinājās daudzu karu rezultātā, saglabājot tikai seno pamatiedzīvotāju nosaukumu. Šveice ir multilingvāla valsts, tajā ir četras oficiālās valodas: vācu, franču, itāļu, retoromāņu un vēl ap miljonu cilvēku runā citās valodās, kas nav valsts valodas - angļu, holandiešu, spāņu, 140 tūkst. slāvu valodās un ap 400 tūkst. vēl citās.

 

Šveicē ir ļoti liels imigrantu skaits. Dažus gadus atpakaļ es biju Šveicē un biju pārsteigta, ka pa ielām tik daudz nēģeru un austrumu iedzīvotājus taigā.

 

Jūs gribat, lai te būtu Confoederatio Latvia ar iekļaušanos Russia Federation sastāvā?
Mēs esam pārāk maza un vāja valstiņa ar ļoti īsu valstisku vēsturi, laid dzīvotu pilnīgi vieni, neaizsargāti. Krievijas Impērijas sastāvā mēs jau bijām! To salīdzināšanu ar Šveici ņemiet ārā.

 

Latvijas pensionāre.
Pieņemam, ka kaut ko tādu varēja uzrakstīt tikai jauns cilvēks, jo pašreizējie pensionāri jau padomju laikā ieguva pietiekami labu izglītību un tādas muļķības nerakstīs. Pensionāri taču atceras, ka Pētera I laikā nekādas Latvijas nebija, bet šī teritorija pārgāja no vienām rokām uz citām: tajā valdīja gan vācu ordeņi, gan poļi, gan zviedri. Tieši Pēteris izpirka šo zemi no zviedriem par milzīgu summu un tādā veidā nodrošināja mieru šajā teritorijā un iespējas dzīvei un attīstība, uzņemot Krievijas Impērijas paspārnē.

 

Tagad „pirkums”??? izvirza pircējam pretenzijas „okupācijas„ dēļ. Tas pat nav smieklīgi, it īpaši tagad, kad mēs redzam visapkārt daudzās „brīvības un demokrātijas” pēdas, ko atstāj ES, ASV un NATO.

 

Neraugoties uz to, ka mūsu anonīmajam autoram ir nepieciešamas vēstures lekcijas, neiedziļināsimies sen aizvadīto dienu lietās. Tikai atzīmēsim, ka pateicoties „krievu okupantu” labajai gribai notika gan Pirmā Latvijas Republika, gan izstāšanās no PSRS ar neatkarības iegūšanu un „padomju okupācijas” laikā izveidoto ražošanas potenciālu un infrastruktūru. Ja nebūtu bijis šīs labās gribas, Latvijas kā valsts nebūtu Eiropas kartē, tāpat kā ASV nav pat indiāņu štata citu „savienoto štatu vidū”, nemaz nerunājot par indiāņu valsti. Kādēļ nē, indiāņi taču bija šo zemju pamatiedzīvotāji? Tādēļ, ka tēvi amerikāņu demokrātijas dibinātāji – internacionālo degradējušo elementu pēcteči no visas Eiropas – piesavinājās sev tiesības lietot svešu zemi, svešas bagātības, iznīcinot cilvēkus, kuriem ir cita dzīves iekārta. Līdz pat šim laikam šī politika nemaz nav mainījusies, mēs to vērojam visos planētas „karstajos” punktos, kurus rada ASV.

 

Krievija, lai tā būtu Krievijas impērija, PSRS, pašreizējā KF, visā savā daudzus gadsimtus ilgajā vēsturē nav iznīcinājusi nevienu, pat mazu tautu. Krievija nesa izglītību, kultūru, miermīlību, attīstības iespēju visām tautām. Tas ir neapgāžams vēstures fakts. Visā savā vēsturē tā nav uzsākusi nevienu impēristisku karu, kā to darīja Anglija, Spānija, Vācija, Francija. Arī tas irvēstures fakts, kuru šodien visi, kam nav slinkums, mēģina apmelnot, sagrozīt, apmelot, ignorējot vēsturisko patiesību un patiesos dokumentus.

 

Runājot par vēstules autores iespaidiem, kas attiecas uz Šveici, šķiet, ka mūsu anonīms to viennozīmīgi sajaucis ar Zviedriju, kur patiešām ir ļoti daudz gan afroamerikāņu (vārds „nēģeri” nav politiski korekts) , gan dažādu Tuvo Austrumu, Āzijas u.c. pārstāvju. Savukārt Šveicei, arī tās neitralitātes dēļ, šodien nav bēgļu uzņemšanas saistību. Arī migrantu tur praktiski nav. Toties ir drošība, komforts, stabilitāte, augsts dzīves un darba algu līmenis, pat neraugoties uz pašreizējo pasaules krīzi. Šveice, neraugoties uz valsts apgabalu (kantonu) atšķirīgajām interesēm, ir pratusi vienoties par vispārīgiem līdzāspastāvēšanas principiem uz konfederācijas noteikumiem. Savukārt ekonomikā, neraugoties uz to, ka valstī nav derīgu izrakteņu, pratusi rast tādus virzienus, kas to padarīja bagātu un slavenu visā pasaulē ar tās drošajām bankām, pulksteņiem, sieriem un ekoloģiski tīriem lauksaimniecības produktiem, savu tūrismu un lielisku servisu viesiem no visas pasaules.

 

Kaut arī mūsu Latvija ir mazāka par šo kalnu valsti, tā daudzējādā ziņā ir tai līdzīga: mums ir skaista un tīra daba, saglabājušās tradīcijas lauksaimniecībā, mums ir eiropiešu mentalitāte. Runājot par savu programmu, par to, ka mēs vēlamies,. Lai Latvija attīstītos iedama Šveices ceļu, mēs runājam nevis par to, ka gribam sadalīt mūsu valsti apgabalos un izveidot no tās konfederāciju, bet gan par to, ka Latvija, atvadoties no NATO un ES, atbrīvotos no tai uztieptās pazemojošās dusmīga šuneļa lomas, kuram liek riet uz Krievijas pusi. Patiesā neatkarība no aizokeāna saimniekiem un Briseles ierēdņiem dos iespēju attīstīt savu ekonomiku un politiku Latvijas tautas interesēs, meklēt izdevīgus virzienus un savu vietu mainīgajā pasaules ainā. Un šī vieta var būt cieņas pilna un droša.

 

Savukārt, pēc NBS pavēlnieka R.Graubes, kurš nesen steidzami paziņoja, par atkāpšanos no amata vārdiem, patlaban, kad NATO bloks pārvērtis mūsu valsti kārtējā militārajā bāzē spēcīgās Krievijas deguna priekšā un veic šeit savu provokatorisko darbību, ir smieklīgi runāt par Latvijas drošību zem alianses lietussarga. NATO ģenerāļi nesen visnotaļ skaidri lika saprast, ka konflikta gadījumā (kuru viņi paši izraisīs), alianses spēki neglābs ne Latviju, ne Igauniju.

 

Šodien pat ezim ir skaidrs, ka militārās mācības mūsu teritorijā pirmām kārtām ir nepieciešamas Savienotajām Valstīm, lai uzmundrinātu savu ekonomiku, ar kārtējo „kariņu” nopelnot naudu saviem mērķiem. Tieši tas ir jāsaprot, nevis jāatkārto aiz mūsu politiķiem, kas ir uzticīgi Valsts departamenta interesēm, muļķības par „agresīvo Krieviju”.

 

Latvijas vienīgais ceļš uz sevis kā valsts saglabāšanu, attīstību, mūsu tautiešu atgriešanos dzimtenē, - izstāšanās no jebkādām savienībām un aliansēm, neitralitātes pasludināšana un savas programmas izstrādāšana. Tas ir grūts, taču visnotaļ reāls un izpildāms uzdevums. Veikt šo darbu ir gatavi – Rīcības partijas pārstāvji. Mēs zinām, kā padarīt Latviju par dzimtām, siltām, bagātām un drošām mājām visiem mūsu valsts iedzīvotājiem.

 

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt