Jaunumi

Par Mums

NĒ – liekulīgai politikai

„Rīcības partijas” un eiroskeptiķu grupas pārstāvji otrdien, 4.augustā sarīkoja publisku akciju pie MK ēkas. Pikets bija atbilde uz Latvijas valdības piekrišanu pieņemt 250 bēgļus.

Uz piketu ieradās  partijas Rīgas, Jūrmalas, Daugavpils un Rēzeknes nodaļu pārstāvji.

«Rīcības partija» atbalsta eiroskeptiķus.

Pēc ES norādījuma Latvijas valdība apņēmās uzņemt 250 bēgļus – ieceļotājus no Austrumu un Āfrikas valstīm, kur plosās karš.

„Rīcības partijas” aktīvisti un eiroskeptiķu grupa  iestājās pret Latvijas valdības liekulīgo politiku, kuras izlīgšanas nostāja ar ES un amerikāņu kuratora ASV personā ieturēto līniju  ved valsti un tautu  uz pilnīgu sabrukumu.

Saeimas valdošā koalīcija, kuru veido „Vienotība” TB/DNNL un „zaļie”, kura atbalstīja Latvijas karavīru piedalīšanos NATO apakšvienību karā Afganistānā un Irākā, Līvijas iznīcināšanu, karu Sīrijā, tāpat kā citas ES un NATO valstis ir vainojama asiņainajā haosā, kas aptvēra šīs valstis. Taču mūsu varasvīri  kārtējo reizi pārveļ atbildību un izdevumu nastu uz valsts vienkāršo iedzīvotāju pleciem. Tai pat laikā, kad bērnu pabalsti, minimālās pensijas un darba alga Latvijā  ir 3 līdz 8 reizes zemāka nekā „nabadzīgajā” Portugālē, Grieķijā, Spānijā un Īrijā, kad pie mums valda bezdarbs, milzum daudz sociālo problēmu, valdība kārtējo reizi parakstījās  pildīt ES priekšā uzņemtās saistības uz mūsu valsts vienkāršo iedzīvotāju rēķina.

– Savulaik prezidente V.Vīķe-Freiberga akceptēja dokumentus, kuru rezultātā Latvija iestājās ES ar drakoniskiem nosacījumiem. No tādas „savienības” mēs ieguvām uz vienu iedzīvotāju piecreiz mazāk nekā Grieķija, divreiz mazāk nekā Polija,  – piketa gaitā atgādināja Latvijas Attīstības perspektīvas institūta vadītājs  Normunds Grostiņš.- Bez iebildumiem tika pieņemta norma, kas aizliedz tautas referenduma ceļā izstāties no ES, kā arī atteikšanās no  nacionālās valūtas. Šodien Vīķe-Freibergas kundze, nemanot, pie kā valsti novedusi steidzīga iestāšanās ES, kaunina Latvijas iedzīvotājus par to, ka viņi atsakās uzņemt bēgļus. Viņu labprāt atbalsta K.Šadurskis. Taču tieši mūsu politiskā elite ilgus gadus īstenoja šķelšanas politiku Latvijas iedzīvotāju vidū. Neviens sabiedriskais jautājums nav atrisināts valsts attīstības interesēs.

Izrakstiet rēķinu ASV Valsts departamentam

– Vienkāršie cilvēki tiešām dzīvo pastāvīgā stresā, gan attiecībā uz darbu, gan starpnacionālām un sociālām attiecībām  sabiedrībā, – teica Rīcības partijas vadītājs, bijušais divu Saeimas sasaukumu deputāts Igors Meļņikovs. – Savukārt deputāti, nokļūstot Saeimā, tūdaļ aizmirst par vēlētājiem dotajiem solījumiem. Paskatīties, šodien Saeimas sēdēs piedalās tie, kas balso par itin visu, ko pieprasa Briseles birokrāti vai ASV Valsts departaments. Mes stāvam pie valdības ēkas tieši brīdī, kad kārtējo reizi tiek akceptēta rezolūcija par bēgļu uzņemšanu.  To akceptē visi valdošās koalīcijas deputāti. Pēc tam, kad beigsies darba diena,  uz šejieni pa aizmugurējām durvīm ieradīsies  nacionālās apvienības pārstāvji, lai tukšās ēkas un nejaušu garāmgājēju priekšā demonstrētu savu protestu pret bēgļu uzņemšanu valstī! Tas taču ir augstākās liekulības veids! Taču daži latviešu vēlētāji uztvers akciju kā  patiesi patriotisku TB/DNNL soli. Diemžēl arī Saskaņas partija, kurai simpatizē krievvalodīgie vēlētāji,  uzvedas tikpat liekulīgi – sola daudz, taču reālu darbu un striktas nostājas nav. Tieši tas bija par pamatu, kādēļ es un daudzi citi cilvēki izstājās no „Saskaņas”.   Mēs esam apvienojušies uz eiroskeptiķu platformas un veltīsim savus pūliņus reālam darbam, lai atgūtu nacionālo valūtu, mainītu sociālo situāciju sabiedrībā un  valsts politisko vektoru. Starp runātājiem bija arī tie, kas norādīja uz nepieciešamību sniegt humāno palīdzību Sīrijas, Lībijas un Jemenas bēgļiem, taču iestājās pret nelegālu imigrantu iekļūšanu Latvijā no dažām Islāma valstīm.

Kādēļ mums jābaidās dzīvojot savā valstī?

– Nesen es atgriezis no Kopenhāgenas, – teica vēl viens piketa dalībnieks, – tur visos laikrakstos rakstīja par to, ka  brālis nogalināja savu māsu musulmani, jo viņaprāt viņa tikās ar „nepareizu puisi”.  Šie cilvēki neintegrējas Eiropas sabiedrībā, dzīvo pēc saviem likumiem. Savukārt vasaras sākumā plašsaziņas līdzekļi rakstīja par  to, ka Anglijas pilsētā Roterhemā  varmākas no pakistānieši diasporas 16 gadu garumā izvaroja nepilngadīgas baltādainas meitenes, bet policija uz to pievēra acis.  Kādēļ lai eiropiešiem būtu jāsamierinās ar šādu imigrantu uzvedību un jābaidās dzīvot savā zemē? – megafonā vaicāja piketa dalībnieki, uzrunājot tos, kuri slēpās valdības ēkas kabinetos.- Mēs negribam, lai tā notiktu Latvijā. Mēs uzskatām, ka Eiropas Savienībai ir jāizstrādā noteikta programma palīdzības sniegšanai bēgļiem un nelegālo imigrantu apkarošanai. Atbildības nasta un finansiālie izdevumi ir jāuzņemas arīdzan  ASV, kas iniciē militāros  konfliktus visā pasaulē, atņemot miljoniem cilvēku dzimteni, mietu, ierasto dzīvesveidu, – sacīja megafonā piketa dalībniekiem vēršoties pie tiem, kuri slēpās valdības ēkas kabinetos.  Taču pie akcijas dalībniekiem neviens neiznāca. Kop lai atbild valsts iedzīvotājiem absolūti nepatstāvīgās, liekulīgās pašreizējās Latvijas varas iestādes? Ja nu vienīgi to, ka Latvija savu saistību  pret ES partneriem ietvaros arī turpmāk pildīs visas eirobirokrātu direktīvas, pat tad,. ja viņi pavēlēs uzņemt nevis 250b bet gan 25 no 40 tūkstošiem nelegāļu, kuri jau šķērsojuši ES dienvidu robežas.

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt