Jaunumi

Par Mums

No vilka mūk, uz lāci krīt?

Pieņemas spēkā iniciatīva parakstu vākšanai par pašreizējās 12.Saeimas atlaišanu. Tā ir nostrādājusi pusi no tai atvēlētā termiņa, un lūk, kādam „gaišajam prātam” radusies ideja nomainīt pašreizējos politiskos „zirgus”, kuri velk Latviju, tieši pārceltuves vidū. Iniciatīva tika atbalstīta, internetā jau noris aģitācija.

 

Skaidrs, ka pašreizējā Saeimas deputātu sastāva, kā arī daudzu ministru darbs izraisa iedzīvotājos pamatotu sašutumu par nespēju konstruktīvi strādāt, profesionālisma un konstruktīvās domāšanas trūkumu, divkosību un nosodāmu rīcību; cieņu nevairo arī klajā nākušie balsu uzpirkšanas gadījumi. Taču vai šobrīd vēlētājiem ir alternatīvi varianti? Vai Latvijas ierindas pilsonim ir zināms par jauniem politiķiem, piemēram, par mūsu partijas.

 

„Rīcības partija” pārstāvjiem, ja mūs nekādā veidā nelaiž republikas plašsaziņas līdzekļos, stūrgalvīgi noklusējot mūsu darbību?
Atcerēsimies, ka 2010.gadā aizejošais prezidents Valdis Zatlers 2011.gada maijā iniciēja 10.Seimas atlaišanu. Parlaments, kas bija nostrādājis mazāk nekā gadu, tika atlaists. Tā vietā ievēlēja 11.Saeimu. Un kas nu? Ko izcilu un valstij nepieciešamu atlikušajos 3 gados paveica kārtējā Saeima? Turklāt puse deputātu tika atkal veiksmīgi „ievēlēti no jauna” un laimīgi piezemējās tajos pašos mīkstajos krēslos?

 

2014.gada oktobrī tapa 12.Seima, kas vada valsti arī šobaltdien. Atgādināšu, ka 2014.gada vēlēšanās, salīdzinot ar visām iepriekšējām, vēlētāju aktivitāte bija viszemākā. Vēlēšanos piedalīties plebiscītā pauda vidēji 58% no valsts vēlētājiem, Latgalē šis procents bija ievērojami zemāks. Ko tad ievēlēja? Tos pašus apnikušos „tautas kalpus”. Tādi bija 57 no 100 esošajiem deputātiem, vienīgi S.Āboltiņa nonāca nepatīkamā situācijā par visām savām „izdarībām”. Nospiedošais vairākums „veco” deputātu faktiski turpināja vilkt ratus (jeb karieti, ja labpatīkas) ar nosaukumu Latvija pa tām pašām izdangātajām sliedēm, kura iezīmēja jau iepriekšējā Saeimā. Gan valdošā koalīcija nav mainījusies, gan opozīcija „Saskaņas” personā palikusi iepriekšēja.

 

Pieņemsim, ka Saeimas atlaišanas iniciatīva savāks pietiekamu balsu skaitu, un pašreizējais parlaments tiks atlaists. Ko tas dos? Acīmredzot visu atbildību par kļūdām un neveiksmēm uzgāzīs „Vienotībai”, taču šī partija visdrīzāk atkal nonāks valdošo koalīcijā jaunā sastāvā. Līdera loma var pāriet pie Zaļo un zemnieku savienības, kura neapšaubāmi uzaicinās kompānijā vēl arī TB/DNLL, proti, pie stūres joprojām paliks zināmās partijas un deputāti. Kā mēdz teikt: tie paši faberžē , tikai profilā. Protams, arī politika, kuru īstenos šie vecie-jaunie, nemainīsies, palikdama tikpat pagrimstoša kā šobrīd. Ko no tā iegūs vienkāršie vēlētāji un pārējie valsts iedzīvotāji, kuri neies balsot, kā arī tie, kam nav tādu tiesību? Ne-ko! Pirmstermiņa vēlēšanu organizācijai tiks iztērēta nauda, kura nebūt nav lieka mūsu nīkulīgajā budžetā. Taču vissmieklīgākais ir tas, ka gadījumā, ja tā notiks, jaunais Saeimas deputātu sastāvs, kuram būs ierobežots darba termiņš, pēc divu gadu apritēšanas tūdaļ paziņos, ka ir bijis pārāk maz laika, lai izdarītu izrāvienu valsts glābšanas darbā, tādēļ, dārgo vēlētāj, balso par mums vēl. Tāda, lūk bezgalīga pasaciņa par baltu vērsīti. Varbūt pietiks spēlēt svešas spēles? Varbūt Latvijas iedzīvotājiem jau pietiek ticēt pasakām par nenomaināmajiem deputātiem, kuri sen aizmirsuši par reālo cilvēku reālo dzīvi Latvijā? Kas mums liedz likuma ietvaros pieprasīt no pašreizējiem 12.Seimas deputātiem, lai viņi normāli strādātu un apzinīgi pildītu viņiem uzticētos pienākumus? Un tajā pat laikā ieklausīties citās partijās un jaunos cilvēkos, kas parādās Latvijā kā pretsvars degradējošajai vietējai politiskajai elitei? Šiem jaunajiem spēkiem, kuros ievērojamu vietu ieņem mūsu „– Rīcības partija”, ir ko teikt vēlētājiem, ir ko piedāvāt valstij, lai tiktu ārā no strupceļa, kurā to iedzinuši „tautas kalpi” no bēdīgi slavenajām partijām.

 

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt