Jaunumi

Par Mums

Pietiek kulstīt mēli, ir jāstrādā

Aizvadītā sestdiena iezīmējās ar nacionālās apvienības VL-TB/DNNL kongresu, kas sapulcināja mazliet vairāk nekā 200 personas, taču ar saviem skandalozajiem paziņojumiem tas sacēla lielu troksni masu informācijas līdzekļos, tai skaitā arī ārpus Latvijas. Protams, nekas jauns no stūrgalvīgajiem nacionālpatriotiem neizskanēja. Viņi, kā vienmēr, saskata baisus draudus Krievijas personā. Sabiedrības saliedēšanai piedāvā tikai vienu ceļu - veidot latvisku Latviju, pat tad, ja tas ir galīgā pretrunā ar Eiropas Padomes Ietvarkonvenciju par nacionālo minoritāšu aizstāvību, kura paredz pozitīvu attieksmi pret to pārstāvjiem, kultūras un valodu atbalstīšanu. Tieši tas ļauj reāli saliedēt sabiedrību, nevis šķelt to uz nacionālā pamata. To saprazdams, mūsu prezidents Raimonds Vējonis piedāvā ierēdņiem sazināties ar Latvijas krieviem krievu valodā. Taču Saeimas valdošās koalīcijas nacionālpatriotiem šāda nostāja ir kategoriski nepieņemama, tāpat kā Eiropā valdošais priekšstats par sabiedrības saliedēšanu.

 

Kongress pieņēma rezolūciju, kas aicina veicināt to krievvalodīgo izceļošanu no Latvijas, kuri nespēj pieņemt Latviju kā nacionālo valsti, kas pastāv tikai latviešiem. Rezolūcija pieprasa samazināt krievu valodas pašpietiekamību Latvijas mediju telpā, īstenot stingrāku politiku pagaidu uzturēšanās atļauju izsniegšanā.

 

Protams, iebiedēto nacionāļu bariņa viedokli varētu nepamanīt, ja viņi to paustu kādas neievērojamas sabiedriskās organizācijas vārdā, taču Nacionālā apvienība ietilpst Saeimas valdošajā koalīcijā, to pārstāv deputāti, un tas ir cits līmenis. Tādēļ uz šāda veida paziņojumiem reaģē gan Eiropas Savienībā, gan Krievijā. Turklāt kongresa priekšvakarā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjeri, kas bija pulcējušies Rīgā, paziņoja, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina tik ilgi, kamēr tiks realizētas Minskas vienošanās attiecībā uz Ukrainu. Protams, mūsu premjeriem irt zināms, ka KF nav tā puse, kas pilda šīs vienošanās, un ka noteikumu starp Donbasu un Ukrainu izpildes garanta lomu uzņēmusies Vācija un Francija.

 

Jāvaicā, kādēļ Baltijas premjerministri, no kuriem nekas nav atkarīgs šajā jautājumā, pulcējas, jauc gaisu, pievērš sev preses uzmanību? Šķiet, atbild ir visnotaļ vienkārša: ūsu Baltijas valstīs ir tik ļoti bezcerīgs un neiepriecinošs ekonomiskais stāvoklis, ka nākas vismaz kaut kā novērst iedzīvotāju uzmanību no reālām problēmām. Pēc visām aplēsēm Latvija, Lietuva un Igaunija, zaudējušas no sankciju kara, kuru ASV un ES pieteica Krievijai, daudz vairāk nekā „vecie” eiropieši e ar stipru ekonomiku. Pēc svarīgiem ekonomiskajiem un sociālajiem rādītājiem Latvija ieņem pēdējās un priekšpēdējās rindiņas ES reitingos. Pie mums, tāpat kā Lietuvā, trešdaļa iedzīvotāju nonākusi zem nabadzības robežas, demogrāfija ir ar mīnusa zīmi. Migrācijas līmenis ir tāds, ka pēc analītiķu aplēsēm, līdz Jaunajam gadam miljonais valsts iedzīvotājs atstās dzimteni. Pie mums migrācijas plūsma šķiet mazliet vājāka tādēļ vien, ka cilvēku ir mazāk. Neko jauni situācijas uzlabošanai „triju māsu” valdības nepiedāvā. Tādēļ arī jāj uz sava visiecienītākā zirdziņa – ārējiem draudiem no austrumiem, „viltīgās” Krievijas, kura tā vien sapņo sagrābt mazos, taču lepnos Baltijas valstu iedzīvotājus. Savukārt valsts iekšienē mēģina īstenot kopš seniem laikiem zināmo politiku „skaldi un valdi”.

 

Rodas iespaids, ka mūsu valdība dzīvo kaut kādā savā paralēlā īstenībā, kurai ir maz kopīga ar normālu cilvēku dzīvi. Protams, kaut kādas pagātnes paliekas un fantombailes dažiem Baltijas tautu pārstāvjiem vēl joprojām ir palikušas, un šīs bailes cītīgi vairo atsevišķu politiķu provokatoriskās runas. Tomēr lielākā daļa cilvēku jau saprot, pie kā ir novedis mūsu vadības konformisms, rusofobiskais noskaņojums, liekulība un pērkamība. Tieši tādēļ Eiropā arvien aktīvāk tiek pieprasīts nomainīt valdošās elitas, nomainīt ES valstu iekšējās un ārējās politikas kursu. Šajā strauji mainīgajā pasaulē Latvijai beidzot ir jāsakoncentrē domas un jāapzinās savas intereses, nevis jāsirgst ar viensētu nacionālu kompleksiem. Latvija allaž bijusi dzimtās mājas dažādu tautību pārstāvjiem, kuri tai pat laikā ir tuvi cits citam kultūras un mentalitātes ziņā. Šeit viņi gadu simtiem mierīgi sadzīvoja un strādāja savas valsts labā.

 

Šodien mums ir iespēja atgriezties šajā pagātnē, padarot to par šodienu. „Rīcības partija” uzskata, ka ir jādod pretspars jebkāda veida provokatoriem, kuri patriotisku lozungu aizsegā stumju mūsu valsti uz neatgriezenisku haosu, naidu, un, rezultātā, uz pilnīgu sagrāvi.
Uzskatām, ka ir jāizbeidz bezatbildīgā mēles kulstīšana, jāuzrotī piedurknes un jāķeras pie darba - kārtības ieviešanas mūsu kopīgajās mājās. Mums ir jāizved Latvija no ekonomiskā strupceļa, no pazemojošās nabadzības, jāizbeidz iedzīvotāju izmiršana. Pretējā gadījumā pēc pāris gadu desmitiem rūpju pārņemtajiem nacionālpatriotiem vairs nebūs no kā bīties. Pavisam nebūs.

 

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt