Jaunumi

Par Mums

Tusks – iebiedē, Latvija - norobežojas

Mūsu brīvā preses kautrīgā klusēšana jautājumā par 3.februārī notikušo ES valstu līderu samitu Maltā liecina tikai par vienu: rakstīt taisnību ir neērti, jo „Eiropas namā” notiekošais mudina uz visskumjākajiem secinājumiem. Starp citu, dažas no 27 dalībniecēm (Lielbritānija vairs netiek skaitīta, jo Brexit drīzumā tiks noformēts juridiski) vēl joprojām iedrošina sevi, taču acīm redzami – ar piepūli. Īpaši tas pamanāms uz D.Trampa ievēlēšanas par prezidentu un viņa izteikumu par NATO, ES un Amerikas interesēm globālos procesos fona.

 

Eiropadomes priekšsēdētājs D.Tusks savā uzrunā pat brīdināja ES līderus: „Vienīgie reālie draudi var rasties, ja mēs nebūsim pietiekami vienoti mums izvirzīto izaicinājumu priekšā. Jaunā ģeopolitiskā situācija pasaulē ir izaicinājums Eiropas Padomei. Un šis izaicinājums var kļūt par reāliem draudiem.” Ar izaicinājumiem bija domātas pārsvarā divas tēmas: migrācijas krīze ar visām no tā izrietošajām sekām eiropiešiem, kā arī angļu Brexit.

 

Analizēdams izveidojušos situāciju, Tusks atzina, ka pret neviena neievēlētajiem un uz nodokļu kakla sēdošajiem Briseles eirobirokrātiem iestājas gan Eiropas tautas, gan atsevišķu Eiropas valstu elites. Piemēram, Ungārija, kuras vadītājs V.Orbans sākumā atklāti paziņoja, ka valsts neuzņems migrantus no musulmaņu valstīm, un pēc tam pretēji ES iestājās pret sankcijām attiecībā uz Krieviju, kuru dēļ Ungārija zaudēja vairāk nekā 6 mld. eiro. Stingta nostāja migrantu jautājumā ir arī Polijai, kur arī vēlas saglabāt savu nacionālo savdabību, nevis pārvērsties nelegāļu uzkrājējā, turklāt pēc obligātām kvotām.

 

Tieši šis dumpīgums ES iekšienē ir visbīstamākais „kopējam Eiropas namam”, nevis migrācija no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm kā tāda. Par to tiek daudz runāts, tāpat kā par nepieciešamību aizstāvēt ES Valstis, taču pēc fakta Eiropieši redz, ka varas iestādes neko nedara.

 

ES dienvidu robežas netiek apsargātas visnotaļ apzināti. Toties pie mums Latvijā, tāpat kā Igaunijā, triecientempos tiek būvēti nožogojumi; Polijā robežsargi pat peli neizlaidīs cauri, ja viņai nav Šengenas vīzas. Kādēļ cilvēkiem no postpadomju telpas, kuriem ir tuva mentalitāte un tradīcijas, ceļš uz ESD ir slēgts? Tādēļ, ka viņi darīs stiprāku to Eiropu, kuru Brisele vēlas iznīcināt. Savukārt miljoni afrikāņu, arābu un aziātu palīdzēs ES vadībai iznīcināt vecās paražas un tradīcijas, izveidot „jaunu kārtību”. Atnācējiem piemītošie „apgādājamo paradumi” būs par iemeslu dzīves līmeņa, darba algu un pensiju pazemināšanai eiropiešiem, padarīs lētāku Eiropas produkcijas ražošanu. Līdz ar to tā kļūs konkurētspējīga, pieņemsim, Ķīnai. Savukārt uz islāma fundamentālisma balstītais terorisma elements būs par ieganstu demokrātijas likvidācijai, cenzūras ieviešanai un policejiskas valsts izveidošanai.

 

Kā redzam, galvenais akcents tiek likts uz peļņas palielināšanu superbagāto labā, kā arī iespēju nodibināt totālo kontroli pār sabiedrību.

 

Ar miljonu cilvēku, kas mīt dažādās Eiropas valstīs, vajadzībām un cerībām tam nav nekāda sakara. Neviens no mums nevēlas būt anonīma un beztiesiska „skrūvīte” pasaules elitei piederošajā naudas pelnīšanas mašīnā.

 

Taču Briseles eirobirokrātu mērķis ir tieši tāda scenārija realizācija. Šogad pirmais ES valstu vadītāju samits savā galīgajā darba kārtībā to apliecināja, kaut vai uzmanības novēršanai atkal tika paziņots par vēlmi atrisināt migrācijas krīzi, koncentrējot pūliņus uz Lībijas bēgļiem.

 

Savukārt disciplinēti Latvijas bruņoti spēku pārstāvji jau mundri ziņoja par 23 km gara nožogojums ierīkošanu uz austrumu robežas. Šogad šim nolūkam iedalīti 6,3 milj. eiro. Tiek paredzēts, ka par šādu summu tiks uzbūvēti 60 km žoga un 150 km pierobežas joslas. Kopumā šai nepieciešamajai, kā uzskata mūsu varas iestādes, būvei līdz 2019.gadam tiks iztērēts līdz 17 milj. eiro. Kā apgalvo Latvijas IeM vadītājs, visas austrumu robežas izbūvei būs nepieciešami 80 milj.eiro.

 

Piebildīsim, ka visa pagājušā gada laikā nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu mēģināja tikai 369 personas, no kurām 290 bija Vjetnamas pilsoņi. Nav teikts, ka šogad nelegālu būs vairāk.

 

Uzdot pamatotu jautājumu par to, vai izdevumi, kas saistīti ar dažiem simtiem robežas pārkāpēju, nav pārāk lieli, ir bezjēdzīgi: naudas „apgūšana” mūsu valstī ikvienam resoram ir ārkārtīgi aizraujošs un ienesīgs process. Taču tagad šķiet, ka tas vairs ilgi neturpināsies.

 

Vistuvākajā perspektīvā valsti sagaida pilnīgs krahs. Tā tuvošanās jau ir redzama pēc tām drudžainajām darbībām, kuras veic valdība, piemēram, nodokļu politikas jomā.

 

Acīmredzot visas Latvijas eiroskeptiķu prognozes piepildās pat ātrāk nekā mēs bijām domājuši. Mēs esam absolūti pārliecināti, ka mūsu valsts vienīgais glābiņš ir ārpolitiskās un iekšpolitiskās attīstības vektora pilnīga nomaiņa. Izstāšanās no NATO un ES, pārorientācija uz tuvāko kaimiņu, pirmām kārtām, Krievijas tirgu, kultūras, izglītības un ekonomisko sakaru atjaunošana ar KF – lūk, kas ir nepieciešams Latvijai. Tikai mūsu partija „– Rīcības partija” ir gatava veikt šo grūto darbu. Mūsu valsts, mūsu bērnu un mazbērnu labā.

 

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt