Jaunumi

Par Mums

Vai būs likums ar mašīnām ar ārvalstu numuriem?

Pārsteidz mūsu valdības vadītāju spēja rast kārtējo veidu naudas izkratīšanai no Latvijas trūcīgās tautas (tādi ir lielākā daļa iedzīvotāju) kabatas. Cik daudz dažādu ”ģeniālu” piedāvājumu izskanējis pēdējās dienās! Par obligāto medicīnisko (Nacionālās bankas vadītājs I.Rimševičs), par jauno kases aparātu maiņu, par mikrouzņēmuma nodokļiem, par priekšlikumu iekasēt no ārvalstu mašīnām, kuras ieradušās Latvijā, 10 eiro diennaktī.

 

Kaut kāda ļoti pirātiska psiholoģija ir mūsu valdošajiem: atņemt, atņemt un vēlreiz aplaupīt! Turklāt tik ilgos valdīšanas gados nepiedāvāt neko, lai cilvēki varētu godīgi nopelnīt savā valstī naudu normālai dzīvei un nodokļu nomaksāšanai valstij.

 

Interesanti, kurš ir autors šim apbrīnojami nekaunīgajam piedāvājumam par „ārvalstu” automobiļu īpašnieku aplaupīšanu?
Jebkurš normāls cilvēks mūsu valstī zina, ka ar mašīnām, kurām ir ārvalstu numuri, uz Latviju pārsvarā brauc nevis tūristi, bet gan mums tuvie cilvēki: bērni – pie vecākiem, vecāki – pie bērniem. Proti, visi tie, kas dēļ apstākļiem, kurus, jāpiebilst, radīja mūsu 25 gadus valdošās partijas un politiķi, bija spiesti doties prom no Latvijas, lai elementāri nenomirtu badā dzimtenē. Šie cilvēki ierodas mājās, lai tiktos ar tuviniekiem, tērē citās valstīs nopelnīto naudu tieši Latvijā, turklāt atstāj naudu radiniekiem, lai arī viņi to tērētu šeit: produktiem, zālēm, komunālo pakalpojumu apmaksai. Šī mūsu „viesstrādnieku” kolektīvā iepludināšana veido miljoniem eiro, neļaujot Latvijas ekonomikai piedzīvot pilnīgu krahu.
Bet kāda ir pateicība? Aplikt mašīnas ar ārzemju numuriem ar nodevu – 10 eiro diennaktī ? Vai jums ir prāts, izlepušie ierēdņu kungi? Rodas iespaids, ka mūsu valdošie no visa spēka cenšas apsteigt savas tuvākās kaimiņienes-māsiņas sacensībā, sacensībā, kuras mērķis ir savas tautas dzīves pasliktināšana. Un viņiem tas izdodas!

 

Tajā paša Igaunijā gan iedzīvotāju dzīves, gan algu, gan sociālās aizsargātības līmenis ir ievērojami augstāks nekā Latvijā. Piemēram, Igaunijā valsts apmaksā 78% izmaksu, kuras saistītas ar veselības aizsardzību, Lietuvā – 72%, pie mums – 54%.

 

Igaunijā automobiļu tehniskā apskate tiek veikta reizi divos gados, bet mēs, izrādās, līdz tam neesam „izauguši”. Šajā valstī nav ceļa nodokļa, tajā pat laikā degvielas cenas viņiem ir tādas pašas kā pie mums, taču ceļa remonta maksa, neraugoties uz augstu kvalitāti, ir zemāka. Pie mums tiek iekasēts ceļa nodoklis, benzīna cenas pastāvīgi pieaug; nemaz nerunājot par remontu: kvalitāte zem jebkādas kritikas, kaut gan 1 km kapitālremonta un 1 kv.m bedru remonta vērtība gandrīz vai par 30% augstāka nekā kaimiņiem. Par ko tad jūs gribat ņemt vēl kaut kādu naudu no mašīnām ar ārvalstu numuriem – par to, ka tās lēkās pa bedrēm, bojājot savas piekares un citas „iekšas”?

 

Ņemiet vērā, neviena no valdošajām partijām, lai tie būtu „zaļie”, TB vai „Vienotība” – mūsu valsts sabrukuma tieši vaininieki, neiebilst pret kārtējo nodevu. Nav brīnums: viņiem, tā teikt, nav jāpierod kratīt mūsu paklausīgo tautu. Taču arī „Saskaņa” (partijas priekšsēdētājs N.Ušakovs), kura it kā aizsargā vienkāršo Latvijas iedzīvotāju intereses, klusē. Esmu pārliecināts – ja lieta nonāks līdz tāda likuma pieņemšanai, arī atbalstoši noklusēs vai bez kautrēšanās atbalstīs. Tāpat kā atbalstīja sodu palielināšanu par latviešu valodas nelietošanu; deputātu algu celšanu, bēgļu uzņemšanu utt. Atliek vien brīnīties par mūsu vēlētāju inertumu, kuri nevēlas novirzīties no apgūtajiem stereotipiem un reāli paskatīties uz to, ar ko nodarbojas visas šīs partijas, kas jau gadsimta ceturtdaļu stumj postā tautu un visu valsti kopumā.

 

Šodien ir pienācis citu cilvēku laiks. Mēs, Rīcības partijas pārstāvji, palīdzēsim cilvēkiem atgūt arī tiesības uz normālu dzīvi savā zemē. Mēs spersim neatliekamus soļus, lai mainītu situāciju valstī. Tai skaitā atcelsim ceļa nodokli un ieviesīsim tehnisko apskati reizi divos gados.

 

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt