Jaunumi

Par Mums

Vai hibrīdkarā uzveiksim savu tautu?

Ko darīt, ja valstī ar diviem miljoniem iedzīvotāju trešdaļa ir devušies uz ārzemēm, ekonomika ir nokautēta, medicīna un izglītība ir turpat kopā ar sociālo drošību; visas galvenās sviras valsts vadīšanai jau sen atrodas Briseles un NATO ierēdņu rokās, bet vietējā vara tiek izmantota kā Eiropas Savienības „fona dejotāji”?

Pareizi, jānovērš šīs valsts iedzīvotāju uzmanība no patiesās situācijas ar izdomātām problēmām un „šausmenēm”. Piemēram, palaist masās ideju par sākušos hibrīdkaru ar austrumu kaimiņu, kurš tik guļ un sapņo, kā iekarot nepārredzamās Latvijas tāles. Ja jau ir karš, tad jāīsteno pasākumi Latvijas drošības nostiprināšanai. To arī uzsāka Latvijas specdienestu pārstāvji ar Saeimas deputātu atbalstu un iesniedza grozījumus Krimināllikumā, kuri jāpieņem steidzamā kārtā. Karš, kā nekā.

Grozījumu būtība ir tāda, lai padarītu stingrāku un pagarinātu kriminālo sodu (līdz pat 15 gadiem cietumā) par aicinājumiem pret valsts neatkarību, tās teritoriālo veselumu. Uz nārām nosūtīs tos, kas piesauks gāzt valsts varu, mainīt valsts iekārtu; īpaši skarbi sodīs tos, kas piesauks veikt vardarbīga rakstura darbības.

Arī raksts vērš sev uzmanību: par palīdzību svešai valstij vai organizācijai Latvijas drošības interesēm kaitīgā darbībā. Tas ir kas jauns, un formulējums izskatās dīvaini. Taču, ja ņem vērā, ka par joka aicinājumu sociālajos tīklos Maksimam Koptelovam jau ir piesprieduši sodu reāla cietuma ieslodzījuma veidā, tad kļūst skaidrs, ka visticamāk sodīs tikai par simpātijām pret „agresora valsti” – nedomājiet, it kā runa būtu par ASV. Un gan jau atradīsies speciālisti, kas kvalificēs to kā „Latvijas drošības interesēm kaitīgu darbību”.

Grozījumi tiks piemēroti visiem Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, ārvalstniekiem, cilvēkiem ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju, uz jebkuru cilvēku, kas atrodas Latvijas teritorijā. Skaidrs, ka pie sienas piespiedīs arī tos nedaudzos, godīgos un saprātīgi domājošos žurnālistus, politiķus, kuri nebaidās runāt un rakstīt patiesību par reālo situāciju Latvijā un ārpus tās. Ierosināt kriminālprocesu, pēc grozījumu autoru domām, varēs, piemēram, pēc kaimiņa un vispār jebkuras personas sūdzības, informācijas masu medijos vai sociālajos tīklos. Lietas izmeklēs Drošības policija.

Vispār, sveicināts, 40.gads, kad kaimiņiem nebija pretīgi „stučīt” par ienaidniekiem skaudības un sīkas nekrietnības grauztiem.

Ja grozījumi tiks pieņemti (bet tie tiks pieņemti, jo tos gatavoja Satversmes aizsardzības biroja, Drošības policijas, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu darbinieki koordinācijā ar Tieslietu ministriju), tad pilsoņu aktivitātei, kuras jau tagad gandrīz nav, vispār varēs pārvilkt treknu krustu. Cilvēki baidīsies paust savas domas, kuras varēs izskaidrot kā „kaitnieciskas” Latvijai. Pieļauju, ka pat sadarbība ar ārvalstīm un organizācijām kultūras jomā mazināsies līdz minimumam.

Faktiski pēc Krimināllikuma grozījumu stāšanās spēkā atliks tikai uzbūvēt līdz galam dzeloņdrāts žogu ap Latviju, un mūsu valsts varēs lepoties ne tikai ar „veiksmes stāstu” ekonomikā, bet arī ar pilnīgu demokrātisku uzvaru pār tautas apziņu. Tā kļūs absolūti brīva no visvisādiem šaubu tarakāniem un neapmierinātības blusām.

Šaubos, ka pašreizējais Ziemeļkorejas līderis – ekstravagantais Kims Čens Ins tuvākajā nākotnē lūgsies apciemot Latviju ar mērķi izpētīt Latvijas specdienestu jaunāko pieredzi.

Tāpat uzņemšos risku pieļaut, ka attiecīgajos kabinetos jau rasē jauno ordeņu skices un gatavo apbalvoto hibrīdkaru varoņu sarakstu.

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt