Jaunumi

Par Mums

Vai Hilarija Klintone deportēs Latviešus uz Tuvajiem Austrumiem?

Jau vairākas dienas internetā klejo visai interesants materiāls – zināma veida ģeopolitiskā prognoze, ar kuru nākusi klajā ASV prezidenta amata kandidāte Hilarija Klintone, par Amerikas Savienoto Valstu izdzīvošanas stratēģiju.

Spriežot pēc tā, ka no ziņas rašanās brīža nekādu skaidrojumu un vēl jo vairāk – atspēkojumu, no Amerikas puses nebija, materiālu var uzskatīt par „feiku”, un tas ir pelnījis uzmanību.

Proti, amerikāņu ABC News tās vadītājas Rosas Čaildsas personā nāca klajā par H.Klintones negaidīto paziņojumu.

„Uz mūsu korespondenta jautājumu par valsts nākotni Hilarija Klintone negaidīti atbildēja, ka Savienotās Valstis nevar ignorēt ģeofizikālās situācijas pasliktināšanos Jeloustonas nacionālā parka apkaimē un Sanandreasa lūzumu, kas draud ar katastrofālām sekām Ziemeļamerikai un apdraud tās pastāvēšanu kā tādu, – paskaidroja R.Čaildsa. – Pēc Klintones kundzes vārdiem, ir atlicis ļoti maz laika, lai saglabātu ASV neatkarību un tās turpmāko uzplaukumu; tātad, ir noteiktāk un konsekventāk jāizskata jautājums par amerikāņu valstiskuma pārcelšanu uz Eiropas teritoriju. Kā šādas pārcelšanās variants ir jāizskata Ukrainas teritorija, kuras klimatiskie apstākļi ir vislabvēlīgākie Amerikas pilsoņiem. Taču dēļ dažiem apstākļiem, kas saistīti ar Krievijas nostāju, jautājuma risināšana ir apdraudēta.

„Mums nav jāatsakās no šīs teritorijas kā no vislabvēlīgākās globālajam amerikāņu pārcelšanās procesam Krievijas dēļ, un turpināsim starptautiskā spiediena koordināciju Krimas atgriešanai vienotajā teritoriālajā telpā atbilstoši stāvoklim 2014.gada februārī, – paziņoja Klintone. – Turklāt jāveic iepriekšējs darbs saistībā ar vairāku Austrumeiropas valstu: Polijas, Ungārijas, Rumānijas un Baltijas valstu iekļaušanu topošo Eiropas Savienoto Valstu sastāvā. Tādā veidā mēs spēsim paplašināt nepieciešamo dzīves telpu, lai nebūtu jūtama šaurība, lai būtu turpmākās rūpnieciskās un ekonomiskās attīstības perspektīva”.

Par minēto valstu pilsoņu nākotni Hilarija teica, ka tas nav sevišķi nozīmīgs jautājums – minēto teritoriju iedzīvotāji neapšaubāmi būs laimīgi kļūt par jauno Eiropas Savienoti Valstu pilsoņiem. Taču tāda iespēja būs nebūt ne visiem – zināma iedzīvotāju daļa tiks izmitināta Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīs. Tas ir neizbēgams process, kad notiek ģeopolitiskās izmaiņas, kad stipras valstis ieņem tām vitāli nepieciešamo vāju un bezperspektīvu valstu teritoriju, kuras, kā liecina vēsture, izbeidz savu turpmāko pastāvēšanu. Dabiski, ka Eiropas Savienotās Valstis perspektīvā ieņems to teritoriju, kur valstiskums atrodas komā, bez cerības uz atveseļošanos. Šobrīd tā ir Ukraina, kas atrodas ievērojamā un ekonomiski izdevīgā teritorijā, kurā Ukrainas varas iestādes nespēj nodrošināt racionālu pārvaldi, kur visa pasaule novēro tikai progresīvi augošu valsts, sociālo, demogrāfisko un ekonomisko degradāciju. To pašu var attiecināt arī uz Baltijas reģiona valstīm. Ceru, ka Eiropas Savienotās Valstis pratīs cienīgi aizstāt šos pārpratumus Eiropas laukumā, atstājot valstis novārtā.

Savukārt ar Krieviju un Ķīnu galu galā mēs atradīsim kopīgu valodu un kļūsim par labiem kaimiņiem un vienlīdzīgiem tirdzniecības partneriem, kuriem nav vajadzīgi nekādi kari un satricinājumi.”

Daudzi komentatori apjukuši minējumos, atzīmējot, ka ASC prezidenta amata kandidāte oficiāli nedz apstiprina, nedz apgāž savu „prognozi”. Savukārt Latvijas notikumi liek ticēt teiktajam, jo šādas „prognozes gaismā kļūst acīm redzams to loģiskums un konsekvence.

Pieminēsim vien dažus. Jau sen Latvijas iedzīvotāju prātos sāka uzstājīgi „iekalt” domu par „agresīvo Krieviju”, kas guļ un redz, kā sagrābt Latviju, kā arī Lietuvu un Igauniju. Valstī tiek kurināta ārprātīga rusofobija, turklāt jau tiek celts dzeloņdrāts žogs it kā pret bēgļiem. Jāvaicā: pret kādiem? No Krievijas pūļi nebēg un nav paredzami, ja vien tikai tie varētu būt liberālie salašņas no „cīnītāju pret Putina režīmu” vidus – taču viņi ieradīsies civili. Sanāk, tas tiek būvēts priekš savējiem, lai tiešām neaizbēgtu uz cēlā kaimiņa paspārni, kad „demokrātijas kondori” galīgi saķers aiz kakla? Vienlaicīgi Latvijā atsevišķās devās ieplūst NATO bruņojums un dzīvais militārais spēks. NO NATO bruņoto spēku virspavēlnieka Eiropā Filipa Bridlava visjaunākā

paziņojuma izriet, ka gar KF rietumu robežu Pentagons novietos karavīrus un smago artilēriju, kas pastāvīgi būs pilnā kaujas gatavībā, „lai aizsargātu NATO sabiedrotos pret KF agresīvo politiku Eiropā”. Iespējams, ka militārais kontingents sešās Eiropas valstīs, kas robežojas ar KF, ieradīsies jau nākamā gada februārī. Pentagonam ir nodoms izvietot 4500 karavīrus, 250 tankus, kājnieku kaujas mašīnas «Bradley», pašgājējhaubices un citu militāro tehniku. Tā vien šķiet, ka Pentagons klusām sācis īstenot Klintones atskaņoto Eiropas plašumu un Baltijas „nepilnīgo” valstu kolonizācijas plānu.

Nemaz nerunājot par Ukrainu – tur jau atklāti „rullē” amerikāņi: gan patstāvīgi, kā Baidens, gan ar savu marionešu, kā piemēram, Jaceņuks, rokām. Saprotams, kādēļ jau divus gadus planētas „galvenie demokrāti” kategoriski neatzīst Krimas iedzīvotāju likumisko referendumu. Pasakainā pussala, kur Sevastopolē pirms pieciem gadiem jau ir pabijis amerikāņu jūras kājnieku desants un viņu krāsainie matroži, kas mēģināja slīpēt krastmalu, ir aizpeldējis uz dzimto Krievijas ostu. Un visnežēlīgākajā veidā nogremdēja amerikāņu koloniālās fantāzijas Melnās jūras ūdeņos. NO tāda krievu manevra var ne tikai nosirmot, bet arī nožņaugties.

Taču atgriezīsimies pie dzimtajām apsēm un priedēm. Pievērsīsim uzmanību faktam, ka Baltais nams faktiski nereaģē uz Polijas, Ungārijas un Baltijas valstu izdarībām attiecībā uz bēgļiem, bet uz Veco Pasauli izdara stipru spiedienu, pieprasot pieņemt visus bēgļus no liesmojošajiem Austrumiem. Kādēļ. Pēc Klintones kundzes atziņām viss kļūst skaidrs. Kādēļ piesārņot amerikāņiem par redzētās teritorijas ar musulmaņu atnācējiem, ja Austrumeiropas valstu „liekos” pamatiedzīvotājus nāksies izraidīt uz Āziju un Āfriku? Jāpiebilst, ka tas nav jāuztver kā pirmsvēlēšanu kampaņas nomocītās cienījama vecuma dāmas murgus. ASV vēsture ir saglabājusi ļoti izteiksmīgus savā necilvēciskajā nežēlībā Ziemeļamerikas apgūšanas piemērus: indiāņu – Amerikas pamatiedzīvotāju iznīcināšana, apiešanās ar nēģeriem un daudz kas cits. Tā kā amerikāņiem ir visnotaļ bagāta pieredze teritoriju attīrīšanā no vājajiem un neaizsargātajiem.

Aiz iekavām atstāsim piemērus no ekonomikas un banku jomas – tie nav tik ļoti pamanāmi mūsu parastiem valsts iedzīvotājiem. Taču ar minēto pilnībā pietiek, lai nopietni aizdomātos par savas valsts nākotni.

…Pirms gadiem desmit kāds mans draugs puspajokam, pusnopietni teica, ka pēc kādiem 15 gadiem Latvijā dzīvošot amerikāņi, savukārt nedaudzos palikušos latviešus sadzīs uz rezervātu tipa viensētām, lai laiku pa laikam izklaidētu tūristus, kas alkst pēc vietējās eksotikas. Kur tad paliks pārējie Latvijas iedzīvotāji, es neiegaumēju – šāda prognoze man šķita pārāk ciniska. Lai cik gan dīvaini tā būtu, H.Klintones pašreizējā prognoze to apstiprina. Atlicis vien nogaidīt gadus piecus, vai ilgākais – desmit.

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt