Jaunumi

Par Mums

Vai Latvija apmaksās bēgļu slepkavības?

Burtiski pirms divām nedēļām mūsu republikas plašsaziņas līdzekļos tika ziņots, ka Latvijai, kā ES dalībvalstij, uzlika par pienākumu piešķirt Turcijai līdz 2017.gada beigām 4,3 milj. Eiro Sīrijas bēgļu uzturēšanai Turcijas teritorijā. Pirmā iemaksa 1.038.315 eiro apmērā ir jāpārskaita līdz šī gada ceturtajam ceturksnim.

Atgādināsim, ka Latvijas kopējiem izdevumiem bēgļu uzņemšanai faktiski jābūt 15 milj. eiro. 6,25 milj. eiro no šīs summas tiks piešķirti no ES fondiem, pārējais – no mūsu valsts budžeta.

Tādi lēmumi tika pieņemti Turcijas līdera Erdogana klajās šantāžas rezultātā. Viņš lika saprast kolektīvajai Eiropai A.Merkeles personā, ka atslēga no durvīm, pa kurām bēgļi tiek ielaisti ES, atrodas viņa kabatā. Par to, lai durvis būti aizslēgtas, savukārt bēgļi tiktu turēti labis apstākļos Turcijas teritorijā, neizdevies sultāns pieprasīja no eiropiešiem 15 miljardus eiro. Galu galā vienojās par sešiem: Es izmaksās trīs miljardus eiro tagad un trīs līdz 2018.gada beigām. Turklāt Erdogans izvirzīja nosacījumu – bezvīzu režīms ar Eiropu un Turcijas turpmākā iestāšanās ES. Eiropas Savienība bailīgi un bezpalīdzīgi padevās. Un ķērās pie maka – apmaksāt „sultāna” nenovērtējamo pakalpojumu. Taču pat ziņkārības pēc nepainteresējās, kā Erdogans atskaitīsies par miljardiem, kas paņemti no vienkāršo Eiropas nodokļu maksātāju kabatas? Kur gan ir garantijas, ka šī nauda nonāks līdz īstiem bēgļiem, nevis „nosēdīsies” IGIL vai pie paša Erdogana un viņa ģimenes kā kompensācija par zaudējumiem netīrajā biznesā pēc tam, kad Krievijas GKS sagrāva kaujiniekus?

Ko tad mēs redzam divas nedēļas pēc tādiem lēmumiem?

„Turcijas robežsargi šauj tiešu uz Sīrijas bēgļiem,” ziņo, nē, ne jau informācijas aģentūra Russia Today, no kuras krīt histērijā mūsu „patrioti” kopā ar tādiem pašiem darboņiem Polijā, Lietuvā un citiem „demokrātijas idejas nesējiem”. Šos faktus min The Times – pasaules masu mediju vidū vispopulārākais Lielbritānijas izdevums, uz kuru tas atsaucas, min atšķirīgu upuru skaitu, Piemēram tiesību aizstāvji no Syrian Observatory for Human Rights („Cilvēka tiesību Sīrijā novērošanas padome”) runā par to, ka Turcija arvien biežāk apšauda Sīrijas bēgļus pie robežas. Nogalināto skaits jau tuvojas diviem desmitiem: nošaušanas gaitā ir gājuši bojā 16 bēgļi, kuru vidū bija trīs bērni. Kā The Times pastāstīja kāds sīriešu kontrabandists, kas dzīvo Turcijā, patiesībā bojāgājušo skaits ir ievērojami lielāks. Turcijas karavīri aukstasinīgi šauj cilvēkus visos robežas posmos. Protams, Turcijā tādu informāciju noliedz, taču nekādus pierādījumus nemin.

Acīmredzot informācija, kas nonākusi britu laikrakstā, ir tikai maza daļa tās patiesības par bēgļiem Turcijas teritorijā, kas ir nākusi klajā. Par reālo stāvokli, kādā ir nonākuši tūkstošiem cilvēku, kuri Turcijas teritorijā glābjas no kara Irākā, Līvijā un Sīrijā, var tikai izteikt minējumus. Taču ir skaidrs, ka šie nelaimīgie kļuvuši par nežēlīgā un melīgā Turcijas līdera ķīlniekiem. Saņēmis no Krievijas sāpīgu sitienu pa alkatīgajām rokām, kas IGIL paspārnē izlaupa saplosīto Sīriju, Erdogans aiz bailēm metās pie ASV meklēt aizstāvību, taču, figurāli izsakoties, tika pasūtīts … uz saviem īpašumiem. Tad arī nolēma gļēvi atspēlēties uz novecojušās Eiropas rēķina, kura toleranti piekrita: iedot naudu, atcelt vīzas, pieņemt ES. Tagad, sanāk, ir ar mieru nemanīt, ka neaizsargātu cilvēku, kuri glābjas no kara, nošaušana tiks apmaksāta ar Eiropas Savienības iedzīvotāju naudu.

Pievērsiet uzmanību: Latvija, NATO aizsargā izvēršot cālēna krūtiņu un bārstot Krievijai adresētas muļķības, ir visu ASV un ES darbību, tai skaitā arī noziegumu, kas tiek pastrādāti demokrātisko vērtību aizstāvības vīģes lapiņas aizsegā, ir to tiešā līdzdalībniece. Sanāk, ka mēs, Latvijas iedzīvotāji, sūri pelnot sev maizi, par saviem nodokļiem uzturēdami veselu armiju bezatbildīgu ierēdņu un bezkaunīgu politiķu, tagad atbalstām vēl arī slepkavas, kuri uz Turcijas robežas šauj uz bēgļiem ar maziem bērniem? Vai jums tas neko neatgādina no Latvijas nesenās vēstures?

Mēs, Rīcības partijas pārstāvji, esam vairākkārt paziņojuši, ka mūsu valsts, iestājoties Eiropas Savienībā, nolēma sevi atkarībai no Briseles ierēdņu gribas. Pilnībā nododot savas nacionālās interese, iznīcinot ražošanu un lauksaimniecību, savu valūtu, tautas sociālo aizsardzību, mēs tā arī nekļuvām par vienlīdzīgiem līdzīgiem vienlīdzīgo vidū, būdami atstāti mīņāties kungu priekštelpā. Taču izrādās, ka arī ar to vēl ir par maz.

Būdami konsekventi eiroskeptiķi, mēs kopš paša sākuma uzskatījām, mūsu valsts iesaistīšanu ES un NATO par briesmīgu kļūdu, un mums bija taisnība. Mēs iestājāmies un iestājamies pret mūsu valdītāju graujošo nostāju pret nelegāliem migrantiem, piedāvājot savu risinājumu šai problēmai. Taču pat baisā sapnī mēs nespējām nosapņot, ka Latvijas tautu mēģinās padarīt par noziegumu pret cilvēci līdzdalībnieci. Savukārt valsts iekšienē sāksies likumu, kas vērsti pret demokrātisko principu, vārda un domu brīvības iznīcināšanu, pieņemšanas process.

Līdz kādai zemiskuma pakāpei ir jānonāk mūsu vadītājiem, lai Latvijas iedzīvotājiem, vienkāršiem darbarūķiem un nodokļu maksātājiem, beidzot atvērtos acis un viņi bilstu savu vārdu pret noziegumiem, asins, bezjēdzīgajiem upuriem, dubultajiem standartiem, totālajiem meliem un saprātīgi domājošu un godīgu cilvēku vajāšanu gan pie mums, gan citās ES valstīs?

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt