Jaunumi

Par Mums

Vai Latvijai jau pielaiko parandžu?

Rīcības partija, kas atbalsta eiroskeptiķu nostāju, bija pirmā, ka Latvijā uzdrošinājās paust savu nepiekrišanu ES nepārdomātajai politikai attiecībā uz Tuvo Austrumu bēgļiem. Mēs norādījām uz to, ka galvenā atbildība par šīs problēmas rašanos gulstas uz ASV, tādēļ ASV varas iestādēm ir jāpalīdz ES risināt bēgļu jautājumu. Ir pagājis pavisam neilgs laiks, taču dzīve rāda, ka mums ir bijusi taisnība. Šo viedokli sāka atbalstīt  Eiropas valstīs. Ausrtrijas Brīvības partijas pārstāvis Kristiāns Landers saka: „Karu Irākā izraisīja ASV un Lielbritānija, viņi bija arī tiek, kas ar Franciju un Itāliju bombardēja Lībiju, finansēja dumpiniekus Sīrijā. Būs godīgi, ja valstis, kas piedalījās arābu avantūrās, sadalīs bēgļus savā starpā. Pie mums Austrijā jau tāpat ir daudz problēmu dēļ migrantiem, un te nu katru dienu ierodas 20 000 cilvēki. Es nesaprotu Eiropas Savienības klusēšanu, kad  Amerika paziņo, ka ir gatava pēc diviem gadiem uzņemt pie sevis 10 tūkstošus sīriešu… Ja esi „pieaugusī” valsts, nevis klauns īsās biksītēs, tev ir jāatbild par savas politikas sekām.”

Itālijas ĀM vadītājs paziņoja, ka ir izrakstījis vēstuli pieciem kolēģiem Eiropas Savienībā, kurā aicina viņus „nostāties atsevišķā blokā” bēgļu jautājumā.

Premjerministrs Viktors Orbans ieņem visradikālāko nostāju un aizstāv savas valsts intereses, neraugoties uz pārmetumiem un tiešajiem draudiem. Pat Vācijā kolēģi politiķi  asi kritizē Angelu Merkeli, bet vienkāršie vācieši, it īpaši lielākās pilsētās, dodas protesta mītiņos. Turklāt eiropieši uzdod sev jautājumu: kādēļ karš Lībijā un Sīrijā sākās  pirms pieciem gadiem, Irākā – 2003.gadā, bet tūkstošiem bēgļu, kā pēc komandas,  devās uz ES tieši tagad?

Politiskais konsultants Mohameds Asvadi  paskaidroja: „Turcija turēja sīriešus nometnēs aiz dzeloņdrātīm, viņiem atņēma pases, liedza pārvietošanās iespēju. Un tad pēkšņi ierodas vervētāji, piedāvā par velti aizvest uz Eiropu. Turcija, ASV tuvākā sabiedrotā, pēkšņi izlaiž bēgļus, kuri netraucēti nokļūst Eiropas Savienībā. Kam tas ir izdevīgi? Galvenais dividenžu saņēmējs ir ASV. Migrantu pieplūdums nozīmē milzīgus izdevumus ES vājajai ekonomikai, līdz ar to kritīsies eiro vērtība, pasliktināsies situācija ar kriminālu Eiropā. Rezultātā Eiropas Savienība nodarbojas ar migrantiem, savukārt Vašingtona netraucēti īsteno savu plānu, kontrolējot Tuvo Austrumu naftu, lai līdz absolūtam minimumam samazinātu barela cenu. Tādēļ atbilde uz jautājumu ir acīm redzama: gan konflikts Tuvajos Austrumos, gan pašreizējais haoss ar bēgļiem Eiropā ir izdevīgs vienīgi ASV.

Starp citu, ja atceras Otrā pasaules kara vēsturi, jāatzīmē, ka  laikā, kad PSRS un Eiropa bija drupās un pēc tam tērēja kolosālus līdzekļus atjaunošanai, ASV ekonomika tajā laikā izauga 7(!) reizes.

Taču Latvijā nevēlas nedz atcerēties pagātnes mācību, nedz adekvāti rīkoties piedāvātajos apstākļos. Dažas apšaubāmas personības, piemēram, Roberts Kļimovičs, kurš vēl vakar bija ultrapartiots un skandalozs režisors, kas savā filmā „padarīja baltu” nacistisko bendi Cukuru, šodien kļuvis par pareizo muslimu  un Islāma kultūras centra preses sekretāru. Kopā ar šī paša centra vadītāju Jāni Luciņu, kurš arī pārgāja musulmaņu ticībā, viņi jau redz Latviju  pēc 50 gadiem un pat Agrāk kā „musulmaņu zemi”. Atlicis vien pavaicāt citiem mūsu valsts iedzīvotājiem,  vai arī viņi ir gatavi tikpat aši mainīt reliģisko piederību, nododot tradīcijas, sagrozot savu garīgo  dzīvi un sadzīves ieražas?

Pat ne tik ļoti radikālas prasības var izprovocēt sabiedrībā nopietnu sašutumu, kā tas nesen notika vācu pilsētā Lībekā. Šīs pilsētas izglītības iestāžu administrācija paziņoja, ka ir uzsākts projekts, kura ietvaros 7.-8.klašu skolēniem, proti, jauniešiem vecumā no 15 līdz 15 gadiem, būs jāuzkopj pēc migrantiem, nodrošinot kārtību un tīrību  viņiem ierādītajās telpās. Lībekas skolēniem jāapmaina viņiem tīra gultas veļa, jāpalīdz kārtot drēbes un gatavot ēdienu. Vecāki jau pauž savu sašutumu. Uz musulmaņu migrantu seksuālās vardarbības pret sievietēm un pusaudžiem fona, kas „iesūcas” presē, Lībekas bērnu vecākus var saprast, tāpat kā, starp citu, arī citus Vācijas pilsētas iedzīvotājus, kur pieaug antiislāma kustība „PEGIDA” (Eiropieši patrioti pret Vecās pasaules islamizāciju).

Pie mums pagaidām viss aprobežojas ar „viedokļu apmaiņu” un neizsīkstošu cerību „pielāgoties”.  Taču, ja visus iepriekšējos vēstures „pagriezienus”, pat vissmagākos, Latvija  šķērsoja nezaudējot savi mentālās kultūras identitāti, tad tagad mēs nejauši nostājāmies seja pret seju ar Latvijas kā Eiropas valsts ar kristiešu tradīcijām un demokrātiskajām vērtībām saglabāšanas problēmu. Ne pielāgoties, ne nogaidīt malā stāvot, tēlojot trūcīgos un ubagus, nesanāks. Ir nepieciešami pārdomāti politiskie soļi, skaidra valsts rīcība, kas vērsta uz savas zemes un savas tautas labklājību. Taču par vēlmi iepatikties kuratoriem no Valsts departamenta  ir laiks aizmirst. Vismaz tik ilgi, kamēr no okeāna otrās puses neieradīsies reāla palīdzība ES valstīm   bēgļu problēmas risināšanā.

Igors Meļņikovs

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt