Jaunumi

Par Mums

Vai NATO nomirs par Daugavpili?

Tāds iespaids, ka Lielbritānijā masu mediji ir pavisam sajukuši prātā saistībā ar Krieviju, pareizāk sakot, ar propagandu pret Krieviju. Nepaiet ne nedēļa, lai netiktu atnesta šī „karstā ēdiena” kārtējā porcija. Te jums „Ļitviņenko lieta”, te „Putina neskaitāmās bagātības”, šodien – filma „Trešais Pasaules karš: komandpunktā” (WW3:InsidetheWarRoom), kur attēlots hipotētisks Krievijas uzbrukums Latvijai. Notikumu centrā – Daugavpils, kas ar sacelšanos organizējušo vietējo krievu centieniem kļuvusi par Latgales Tautas Republikas galvaspilsētu. Kārtējās „pīlītes” nervozajam rietumu skatītājam par „agresīvo Krieviju”, kuras vadība guļ un tik sapņo par Baltijas valstu, nu, vismaz Latvijas, iekarošanu.

Pat pavirša notikumu Eiropā analīze, kas pieejama jebkuram cilvēkam ar veselu saprātu, parāda, ka šim „iemetienam” jānovērš cilvēki Eiropā no katastrofālās situācijas ar migrantiem, no pret Krieviju vērsto sankciju zaudējumus nesošajām sekām, no NATO prasībām palielināt izdevumus un pastiprināt karaspēka klātbūtni tieši pie Krievijas robežām. Vienu vārdu sakot, no patiesajām kļūdām un problēmām, ko miljoniem Vecās pasaules pilsoņu reāli sarīkoja Vašingtonas „apgabala komiteja” un tam paklausīgie eirokomisāri. Ja laicīgi nepiemest kādu briesmu stāstu, daudzi, it īpaši pēc franču žurnālistu izdomātas, nevis patiesas filmas par Ukrainas notikumiem demonstrēšanas, sagribēs noņemt savas rozā brilles un ieraudzīt patieso dzīvi. Tādēļ arī Amerikas britu brāļi piemet rusofobu indi porciju pēc porcijas.

Bet mums Daugavpilī kā paveicās – kļuvām „slaveni” puspasaulē! Tiesa, nav patīkami būt par nemākulīga un caurcaurēm melīga „”darinājuma” naglu, taču tā nu ir sanācis. Nevelti pērnā gada vasarā pilsētu pārņēma ārvalstu žurnālisti. Lūk, nobraukājās līdz tam, ka smadzenes sāka kūpēt zem mūsu Latgales saules.

Mēģinājumos iebiedēt eiropiešus ar „drausmīgo Krieviju” daudzi tās niknākie partneri pārkāpuši visas sarkanās un citas līnijas, lai arī šādas darbības rezultāts izrādījās pretējs: KF prezidentu otrā Atlantijas pusē nosauca par visietekmīgāko pasaules politiķi. To parasto cilvēku vidū, kas dzīvo Eiropā, arvien vairāk kļūst tādu, kas jau netic savām valdībām un saviem masu medijiem. Domājams, ka uz viņiem iespaidu neatstās provokatīvā „telespēle”, turklāt, filmā ir atbilde uz jautājumu: vai NATO ir gatava nomirt par Daugavpili? Nē, nav gatava un pat nedomā iet bojā pat par visu Latviju – valsti, kur pēc vienas no filmas dalībnieces vārdiem visus iedzīvotājus var izvietot dažos lielpilsētas kvartālos.

Jāteic, ka šī vienkāršā doma Daugavpilī bija zināma jau sen. Skaidrs, ka Latvija, it īpaši Latgale, interesē mūsu NATO aizstāvjus tikai kā teritorija. Nu, pavisam kā anekdotē, kur NATO darbinieki, nokļūstot mūsu pusē, ir izbrīnīti par dīvaino Latvijas poligonu, kurā dzīvo cilvēki. Tā kā mūs ar tādām „spēlēm” iebaidīt nav iespējams, bet par lieku atgādinājumu par to, kurš ir kurš (who is who) – paldies, tas ir, thank you very much. Citādi bez ВВС mēs jau nu nekad dzīvē netiktu skaidrībā.

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt