Jaunumi

Par Mums

Vai ukraiņi un gruzīni padarīs Eiropu īpatnāku?

Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers, 19.aprīlī uzrunājos Eiropas Padomes Parlamenta asamblejas deputātus Strasbūrā, paziņoja, ka ”Gruzija un Ukraina atbilst nepieciešamajiem kritērijiem” vīzu režīma atcelšanai starp šīm valstīm un ES. Viņš pauda cerību, ka Eiropas Padome un Eiroparlaments tuvākajās nedēļās pieņems atbilstošu lēmumu šajā jautājumā. Nīderlandes Parlaments, neraugoties uz to, ka valsts iedzīvotāji referendumā iestājās pret asociāciju ar Ukrainu, savu pilsoņu viedokli ignorēja. Vārdu sakot, ES dalībvalstu iedzīvotāju viedoklis Briseles eiroierēdņiem itin neko nenozīmē, savukārt demokrātija nav nekas cits kā retoriskā figūra.

Eiropas vienkāršo ļaužu dzīves apstākļi „komisārus” neinteresē principā, jo viņus nodarbina pavisam citi jautājumi. Tātad, ja tic Junkera k-gam, tad gruzīni un ukraiņi jau šovasar ar savu klātbūtni daudzveidos ES pilsētas.

Starp citu, ja ieklausās Turcijas premjerministra vārdos, turki var viņus apsteigt, jo Ahmets Davutoglu devis ES laiku līdz jūnijam, lai atceltu vīzu režīmu ar Turciju. Pretējā gadījumā Ankara atteiksies pildīt saistības , ko paredz vienošanās ar ES par nelegālajiem migrantiem. Var prognozēt, kā arī pirmajā kredīta daļā 3 miljardi eiro eiropiešiem netiks atmaksāti. Turcijas vadībai situācija veidojas vienkārši lieliski: netiks atceltas vīzas – būs jauni migrantu pūļi, taču nauda jebkurā gadījumā nosēdīsies vajadzīgajos kontos.

Lielākajai daļai Eiropas iedzīvotāju Merkeles un Junkera „viesmīlīgie” žesti ir neizprotams mazohisms un jaunas sociālās problēmas. Tomēr šo kungu apšaubāmie lauri acīmredzot neliek mierā mūsu ĀM vadītāju E.Rinkevičam, kurš savu aplamo paziņojumu dēļ nu jau ir iemantojis bēdīgu slavu. Arī nesen plašsaziņas līdzekļos pavīdēja, taču ļoti ātri pazuda viņa viedoklis par to, ka ES pēc iespējas ātrāk jānodibina bezvīzu režīms ar Ukrainu un Gruziju, kā arī vispār ar visām postpadomju republikām, protams, izņemot Krieviju.

Acīmredzot, šī paziņojuma mērķis vija piesaistīt uzmanību, jo kurš tad, ja ne ministrs, atcerēsies par tik nozīmīgu valsti kā Latvija un tās ministrs? Taču, ja gribas novērsties no piāra un apvaicāties: ko Latvijai dos vīzu atcelšana ar augstāk minētajām valstīm? Vai pie mums sāksies vērojama nanotehnoloģijas, kuģu būves vai šprotu kūpināšanas speciālistu pieplūde no Gruzijas un Ukrainas? Vai uz bagātu tūristu no šīm valstīm Latvija būtiski papildinās savu budžetu? Vai atbildes ir acīm redzamas un neiepriecinošas ? Toties mēs visai noteikti varam kļūt par vietu, kurā ieplūdīs nevis sajūsmināti ceļotāji, bet gan kriminālās pasaules pārstāvji. Jāteic, poļi jau ar pilnu karoti smeļ baudu, ko viņiem piegādā ukraiņu kontrabandisti un „apzinīgie: viesstrādnieki no Nezaležnās, burtisko noslaucīdami savā ceļā visus šķēršļus un nospļaujoties uz visiem „civilizētās” Eiropas likumiem. «цивилизованной». Starp citu, E.Rinkevičs var to arī nezināt, bet ja arī zina, tad klusē. Un klusēs joprojām, tāpat kā visi pārējie mūsu politiķi un ierēdņi, kurus saista viena eirosolidaritātes un eirointegrācijas ķēde. Taču neskaitot valdošo vadību, kas sava stāvokļa saglabāšanai jau ir gatava uz itin visu, esam arī mēs, eiroskeptiķi – Rīcībās partija, būdami gatavi cīnīties par jaunu ceļu Latvijai un tās tautai. Vai tauta ir gatava atteikties no „Eiropas īpatnības” dēl mūsu valsts savdabības saglabāšanas?





Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt