Jaunumi

Par Mums

Tramps liks pārauties

Tātad, Amerika ir ieguvusi jaunu prezidentu. Neraugoties uz visām politiskajām spekulācijām, daudzmiljonu protesta demonstrācijām un pat CNN modelētajiem slepkavības draudiem tiešajā ēterā, Donalda Trampa inaugurācijas ceremonija ir notikusi. ASV 45.prezidents ir kļuvis par pilntiesīgu Baltā nama saimnieku nākamajos 4 gados.

 

Pasaules globalizācijas projekta autori un izpildītāji piedzīvo ideoloģisko šoku. Šausmas vieš nenoteiktība nākotnes priekšā. Ko no viņa gaidīt, kur virzīties, kam pakļauties? Eiropas politiskā elite, kas jau pat elpot baidījās bez Vašingtonas atļaujas, izjūt gandrīz histēriju, paužot kopīgo viedokli VFR ārlietu ministra Šteinmeijera vārdiem, kurš paziņoja, ka Trampa ievēlēšana ir mainījusi 20.gadsimta pasaules kārtību.

 

Atzīmēsim, ka pasaules elitei iespējams šķiet, ka to kas pasaulē notiсis pēdējos 20-30 gados, var raksturot ar vārdu „kārtība”, taču vienkāršiem cilvēkiem, kuri dzīvo Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā, tie ir kari, asinis un vardarbīga demokratizācija - globalizācija. Tādēļ vienkāršie cilvēki paziņoja, ka viņi nevēlas tādu „kārtību”, nevēlas būt bezpersonisks pasaules ganāmpulks, kuru vada pulciņš „visgudrāko un visietekmīgāko”.

 

D.Trampa ievēlēšana prezidenta amatā irt īstās, konservatīvās Amerikas atbilde elites projektam. Savā runā jaunais prezidents vēlreiz apliecināja to kursu, kurš tika iezīmēts priekšvēlēšanu debašu laikā.

 

Viņa runa skanēja tā, it kā to teiktu nevis Ņujorkas miljardieris, bet gan arodbiedrību līderis mītiņā. Neviens no Trampa priekšgājējiem nesolīja atjaunot ASV infrastruktūru un labklājību , padarīt nabagus bagātākus, iedarbināt apstājušās fabrikas un rūpnīcas. Viņš atmaskoja Vašingtonu, kur valdīja elite, ignorējot pārējās valsts vajadzības, un apsolīja saviem piekritējiem, ka 2017.gada 23.janvāris paliks ASV vēsturē kā diena, kad vadīt valsti sāka tauta, savukārt viņš – Tramps – paudīs cerības, kas mājo vienkāršos cilvēkos ar viņu vienkāršajām jūtām, tikumiem un interesēm.

 

Attiecībā uz NATO bloku jaunas prezidents vēl agrāk, intervijā laikrakstam „Bild” paziņoja, ka tā ir novecojusī organizācija.

 

„Mēs pārāk ilgi aizstāvējām svešas robežas, aizmirstot savas. Mēs pārāk ilgi tērējām triljonus ārvalstīs, savukārt mūsu infrastruktūra piedzīvoja pagrimumu. Mēs pārāk ilgi nostiprinājām svešas armijas, bet mūsu armijai pietrūka līdzekļu . mēs pārāk ilgi barojām svešus strādniekus, aizmirstot savus. Tagad tam tiks darīts gals,” šiem jaunievēlētā Amerikas prezidenta vārdiem bija eksplodējušās bumbas efekts Polijas, Lietuvas, Igaunijas un mūsu Latvijas valdošo politiķu smadzenēs. Faktiski tas nozīmē pilnīgu no Buša-Klintona-Obamas doktrīnas, kas balstīta uz demokrātijas amerikāņu interpretācijas uztiepšanu visai pasaulei. D.Tramps piedāvā pasaulei nevis globālu ASV diktātu, bet gan valstu vienošanās kopumu, vadoties no nacionālajām, ekonomiskajām un politiskajām interesēm. Proti, ASV neuztieps citām valstīm savu dzīvesveidu. Tās atzīst katras valsts tiesības ievērot savs nacionālās intereses. Tramps sola piedāvāt savu politisko modeli, salīdzinot ar kuru oligarhiskā globālā kapitālisma modelis būs nekonkurētspējīgs. Pagaidām vēl ir grūti pateikt, kā tas izskatīsies detaļās, taču ASV nacionālās intereses acīmredzot tiks uzskatītas par galvenajām, un Amerika sāks risināt savas iekšējās problēmas, kļūstot faktiski par reģionālo lielvalsti, nevis pasaules žandarmu.

 

Starp citu, jau tika pamanīta kāda sīka jaunā pavērsiena detaļa: no Baltā nama oficiālās interneta vietnes pilnībā izzudusi sadaļa par LGBT kopienu. Proti, D.Tramps devis visnotaļ saprotamu signālu „zilajiem” un citiem „varavīksnes krāsas” iz virtuļiem. Atšķirībā no Obamas viņš nemetīsies aizstāvēt homoseksuālistu tiesības; nemaz nerunājot par viņu sodomistiskās ideoloģijas virzīšanu pasaulē un Eiropā. Savā priekšvēlēšanu programmā Tramps paziņoja, ka viņš ir pret viendzimuma laulībām.

 

Skarot starptautisko attiecību tēmu, Tramps teica, ka Amerika tieksies pēc draudzības ar visām valstīm, apzinoties, ka visi aizstāv savas intereses.

 

Trampa programmas paziņojumi, kas izskanēja viņa runā inaugurācijas ceremonijā, liecina ka viņa nostāja ir ļoti tuva eiroskeptiķu nostājai, kuri pauž parastu cilvēku cerības.

 

Mūsu domubiedri Eiropā iestājas par iekšējo problēmu risināšanu, par savu valstu nacionālajām interesēm, par cieņpilnām, savstarpēji izdevīgām un mierīgām attiecībām starp valstīm, par pasaules terorisma un militāro draudu iznīcināšanu pasaulē. Šo jauno strāvojumu gaismā mūsu valdošajiem ir no kā krist izmisumā. Ja sāksies NATO sabrukšana, kurš tad baros mūsu dīkdieņu armiju, kuri iedzīvojas uz pret Krieviju vērstās histērijas rēķina? Un kas būs ar miljoniem, kuriem veiklie ierēdņi acīmredzot jau sagatavojuši asus zāģus? Kur lai tagad liekas ministrs E.Rinkevičs kopā ar viņa „coming out” un lepnumu par savu „zilumu”? Un kā lai tagad nosaka Latvijas nacionālās intereses? Kā lai atjauno ražošanu un ekonomiku, ja aizokeāna saimnieks drīz vien iedos „brīvlaišanas rakstu”, vienkāršiem vārdiem sakot, pasūtīs savus „noderīgos idiotus” no Baltijas uz visām četrām debespusēm?

 

Ir no kā kādēļ lauzīt galvu un likt vārīties smadzenēm. Vai vismaz jāsāk steidzami pāraut kājas, kamēr ASV jaunā prezidenta skatiens pāri okeānam vēl nav sasniedzis mākoņaino Baltijas jūras krastu.

 

Igors Bēniņš

Rīcības Partija
Aizvērt
Aizvērt